Jaki pulsometr do biegania warto wybrać?

Jaki pulsometr do biegania warto wybrać?

Porządny pulsometr do biegania jest dobrym wyborem nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego należy zadbać o stan naszego zdrowia, dlatego też warto postawić na akcesoria, które umożliwią monitorowanie pracy serca. 

Co powinien posiadać porządny pulsometr?

Dobry pulsometr do biegania powinien posiadać elastyczny pasek, który będzie idealnie dopasowany do obwodu naszego nadgarstka. Pasek powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa, które nie podrażniać będzie skóry. Podczas treningu ciało wytwarza pot, dlatego też pasek powinien być łatwy w utrzymaniu czystości. Podczas biegania może przydać się również funkcja Running Index, która pokazuje w jaki sposób poprawiają się nasze wyniki biegania. Jest to bardzo przydatna funkcja, przede wszystkim dla tych biegaczy, którzy chcą się dobrze przygotować do zawodów.

Dokładny pomiar tętna

Dobry pulsometr musi oczywiście charakteryzować się precyzją działania. Najwygodniejszy jest przede wszystkim pomiar tętna z nadgarstka, który w chwili obecnej jest najlepszą alternatywą dla pasa na klatce piersiowej. 

Co powinien posiadać dobry pulsometr?

Nowoczesne pulsometry do biegania bardzo często posiadają wbudowany sensor GPS, dzięki któremu można bardzo dokładnie mierzyć przebyty dystans i tempo biegu. Dzięki specjalnym serwisom można także zaplanować trasę biegu. Nowoczesne pulsometry coraz częściej można również zsynchronizować ze swoim telefonem komórkowym. 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając nowy pulsometr warto zwrócić uwagę również na jego design, funkcjonalność i solidność wykonania. Bezpieczniejszym wyborem jest zawsze pulsometr od renomowanego producenta niż najtańszy model, który znaleźć można na aukcjach internetowych.

Oferta sprzedażowa pulsometrów dostępna w ofercie sprzedażowej sklepu MikeSport.

Comments are closed.