Jak wybrać plecak wodoszczelny?

Jak wybrać plecak wodoszczelny?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki wybrać plecak w czasie wizyty w sklepie turystycznym, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego kilku przydatnych rzeczy, które mogą być w trakcie takich zakupów kluczowe. Pierwszą i najważniejszą z nich jest to, czy plecak ma być wykorzystywany w trakcie krótkich wypadów za miasto, czy długich, wielogodzinnych (a nawet kilkudniowych!) wyjazdów. W pierwszym przypadku wystarczą ci małe, dwudziesto- lub trzydziestolitrowe plecaki, które po prostu powinny dobrze leżeć na plecach. W drugim rozglądnij się za plecakami co najmniej pięćdziesięciolitrowymi, przy czym zdecydowanie warto pomyśleć o większych. Oczywiście bierz przy tym pod uwagę własny wzrost, aby przypadkiem nie okazało się, że plecak będzie cię przeciążać.

Drugą ważną rzeczą jest to, czy plecak jest odporny na wilgoć. Warto zaopatrzyć się w profesjonalny plecak wodoszczelny, który można użytkować nawet przy złej pogodzie, zwłaszcza, jeżeli dodatkowo zaopatrzysz się w specjalny, turystyczny pokrowiec przeciwdeszczowy przeznaczony na plecaki. Zwróć na to uwagę, bo to naprawdę przydatna cecha.

Kolejną sprawą jest to, czy plecak wodoszczelny ma odpowiedni podział na kieszenie i komory, co pozwoli nie tylko na łatwiejsze pakowanie rzeczy i szybszy dostęp do nich w razie zaistnienia jakiejkolwiek potrzeby, lecz również na dużo dokładniejsze rozłożenie ciężarów. To istotne, ponieważ w trakcie wielogodzinnego noszenia plecaka, nieumiejętny rozkład przedmiotów może prowadzić do bólu pleców.

Comments are closed.