Czas na rower

Czas na rower

Każdy rower przed sezonem powinien być sprawdzony, w przypadku gdy sami nie potrafimy go sprawnie przejrzeć musimy skorzystać z usług serwisu.

ROWEROWE CZYSZCZENIE

Najpierw musimy rower wymyć i wyczyścić, czynności te powinniśmy wykonać delikatnie. Nigdy nie myjemy roweru myjką tylko czyścimy go wodą z płynem do naczyń. Następnie przecieramy suchą i miękką ściereczką, a potem doczepiamy błotniki rowerowe do kół.

SPRAWDZANIE HAMULCÓW

Zawsze przed sezonem trzeba sprawdzić stan hamulców, powinniśmy dokładnie sprawdzić czy nie ma żadnych luzów a następnie wszystko dobrze skręcić. Szusując rowerem tak szybko, że nawet licznik rowerowy bezprzewodowy nie nadąży zliczać kilometrów, dobrze jest by hamulce w naszym rowerze były sprawne.

ŁAŃCUCH ROWEROWY

Rowerom bez przełożeń sami możemy sprawdzić napięcie łańcucha, w przypadku rowerów górskich musimy to zlecić specjalistom w serwisie.

KOŁA I OPONY

Musimy dokładnie sprawdzić stan opon, wszystkie szprychy w kołach i dokładnie zabezpieczyć koła błotnikami rowerowymi.
Dokładnie i bardzo dobrze musimy też dopompować wszystkie opony.
Wtedy na tylną ramę możemy założyć modne, ostatnio, sakwy rowerowe.

WSZYSTKO PODOKRĘCANE

W rowerze nie powinno być żadnych luzów, każda jedna luźna piasta może przyczynić się do groźnego wypadku. Dlatego wszystko trzeba dobrze sprawdzić i dokręcić.

Po dokonaniu podstawowego przeglądu możemy ruszyć na rowerową wycieczkę z sakwami rowerowymi, z dobrym licznikiem rowerowym bezprzewodowym możemy szusować po rowerowych trasach.

Comments are closed.