Czapki kolarskie

Czapki kolarskie

Właściwe nakrycie głowy oraz odpowiedni strój w czasie uprawiania większości sportów porą letnia gwarantuje wygodę zawodnika podczas treningu i zawodów.

Czapki kolarskie

Czapki z daszkiem to najczęściej spotykane nakrycia głowy u tenisistów, golfistów czy bejsbolistów, ale także czapka z daszkiem jest jednym z elementów ubioru rowerzysty, a konkretnie kolarza szosowego.
Kolarstwo można uprawiać w każdej porze roku, ale jak każdy sport, wymaga zakładania specjalnego ubioru, dostosowanego do warunków pogodowych. Strój również nie może krępować ruchów, powinien być lekki i przylegać do ciała.

Nakrycie głowy kolarza to zazwyczaj kask rowerowy, ale oprócz kasku można pod niego założyć specjalnie wyprofilowaną czapkę rowerową, która jest uszyta z przewiewnego, lecz mocnego materiału, ściśle przylega do głowy oraz ma wszyty mały daszek, ustawiony pod optymalnym kątem.

Czapka na rower

Daszek w czapce na rower jest bardzo ważny – chroni przed palącymi i oślepiającymi promieniami słońca, ocieniając górną część twarzy kolarza.
Inną równie ważną rolą czapki jest zatrzymywanie potu gromadzącego się na czole rowerzysty – specjalny materiał otoku czapki rowerowej, przechwytuje wilgoć, nie pozwalając spłynąć jej na dolne partie twarzy.

Czapka kolarska w kolarstwie zimowym to również rzecz niezbędna – chroni przed zimnymi podmuchami wiatru, zapobiega wychłodzeniu głowy a także jest dobrym izolatorem pod kask rowerowy, który chroni głowę przed ewentualnymi urazami.

Czapka rowerowa powinna być wykonana z materiału najwyższej jakości.

Comments are closed.