Co robić, by nie rezygnować z treningu?

Co robić, by nie rezygnować z treningu?

Wydaje się, że największym problemem sportowców amatorów jest brak wytrwałości. Nie jest łatwo również zacząć ćwiczyć, jednak najtrudniej jest wytrwać i regularnie uprawiać sport.

Skąd się bierze rezygnacja?
Warto zastanowić się skąd właściwie bierze się ta rezygnacja? Dlaczego tak wiele osób jest zdecydowanych, aby rozpocząć regularne treningi, a później bardzo szybko rezygnują? Wydaje się, że przyczyn jest wiele, a najgorzej jest wtedy, gdy pojawiają się wszystkie naraz.

Brak widocznych postępów
Wiele osób bardzo zniechęca do dalszego uprawiania sportu brak widocznych efektów treningu. Czasem jest niestety tak, że na efekty trzeba bardzo długo czekać. Nie każdy po prostu ma odpowiednią do tego cierpliwość. Wiele też w tym wypadku zależy od typu motywacji do ćwiczeń. Niektórzy są nastawieni przede wszystkim an wynik. Jeśli nie widza oni postępów to bardzo szybko rezygnują. Niektórzy jednak nastawiają się nie tyle na wynik co raczej na samą aktywność. Chcą oni czerpać radość czy to z biegania czy też z jazdy na rowerze. W ich przypadku brak widocznych efektów nie jest aż tak dużym problemem, zwykle potrafią sobie z tym poradzić.

Skompletowanie sprzętu
Wydaje się, że problemem czasem jest również to, że ludzie nie gromadzą odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń. Jeśli początkujący kolarz kupi markowe skarpetki kolarskie, szorty, koszulkę, licznik i różne inne gadżety rozpocznie trening z racji tego, ze szkoda będzie mu wydanych pieniędzy. Poza tym, czy to wspomniane skarpetki kolarskie, czy też różnego rodzaju gadżety sprawiają, że trening staje się o wiele przyjemniejszy co również sprawia, że nie rezygnuje się z niego tak łatwo.

Wybór dyscypliny
Niewątpliwie, bardzo istotne jest również to, aby wybrać odpowiednią dla siebie dyscyplinę sportu. Chodzi oto, aby robić to co się naprawdę lubi. Nie warto nawet zaczynać treningu, który nie sprawia przyjemności, gdyż zwykle w takich przypadkach rezygnacja jest tylko kwestią czasu.

Comments are closed.