Co powinien mieć każdy licznik?

Co powinien mieć każdy licznik?

Licznik rowerowy nie jest obowiązkową pozycją na liście zakupów w sklepie rowerowym. Niemniej jednak przydaje się w wielu sytuacjach. Pomaga chociażby uniknąć wychwycenia przekroczenia prędkości przez fotoradar. Pomimo, że nie mamy numerów rejestracyjnych jeżdżąc rowerem, to nikt przy zdrowych zmysłach nie chce mieć selfie w takich okolicznościach.

Co najważniejsze?

Każdy licznik powinien pokazywać aktualną prędkość z jak najlepszą dokładnością. Gdyby trafił nam się felerny egzemplarz to nie tylko nie wiedzielibyśmy z jaką prędkością aktualnie się poruszamy, stracilibyśmy także możliwość mierzenia dystansu przy fałszywych wskazaniach prędkościomierzu. Oczywiście nie mniej istota jest wodoszczelność, ponieważ często jeździmy w warunkach deszczowych, kiedy pogoda nas zaskoczy, lepiej wtedy nie stracić urządzenia z tak błahej przyczyny. Innym ważnym parametrem jest funkcja GPS, oczywiście można ją zastąpić telefonem, ale niektórzy wolą mieć wszystko pod ręką.

Jakie warianty?

Najlepiej jeżeli kupimy licznik rowerowy bezprzewodowy. Te są wygodniejsze w użytkowaniu i zakładaniu, poza tym coraz rzadziej korzystamy z tych przewodowych. Sigma liczniki, które są oferowane w dużym asortymencie są w stanie zadowolić każdego – zobacz na Mike Sport. Na rynku mamy dostępne tańsze modele, które są wykorzystywane tylko do mierzenia dystansu oraz prędkości, ale też są bardziej zgrabne modele, które znalazły uznanie wśród sportowców.

Comments are closed.